Винаги има избор както за здравословна храна за нас, така и за околната среда, в която всички живеем. Такива здравословни решения се наричат устойчиво хранене.
Хората правят планове какво да ядат и трябва да знаят дали храната е устойчива или не. Храната, която ядем, не влияе само на нашите телесни системи. Той също така засяга нашата околна среда и водните системи.
Устойчивият хранителен план ви осигурява всички хранителни вещества, необходими, за да сте здрави. В допълнение към това, той също така гарантира, че нашата диета не е заплаха за екосистемите. Когато избираме храна, трябва да мислим за нашите земни и водни системи.
Храната е устойчива? Това е важен въпрос, който винаги трябва да си задаваме, когато става въпрос за храната, която ядем. Устойчивата диета не вреди на околната среда и не представлява заплаха за екосистемата.
Трябва да се грижим за околната среда, като гарантираме, че това, което ядем, няма да повлияе на наличните ресурси за бъдещото поколение. Устойчивите хранителни навици също помагат да се избегне загубата на храна и други природни ресурси.
Твърди се, че производството на храни допринася основно за дейностите, свързани с изменението на климата. Въпреки това, ако сме готови да станем зелени в хранителните си навици, можем да помогнем за спасяването на нашата екосистема.
При производството на храни ролята на устойчивостта е тежест на производителите, а потребителите също трябва да играят роля. Като потребител, трябва да сте по-съзнателни относно избора си на хранене. Също така е полезно да сте по-бдителни за това как изхвърляте отпадъците.
Като потребител, ако сте объркани как можете да се храните устойчиво, не забравяйте да прочетете тази публикация до края за по-подробна информация.
Как да се храним устойчиво?
1. Яжте храни на растителна основа
Растителната храна е храни, направени предимно от растения. Те включват зеленчуци, плодове, ядки, бобови растения, зърнени храни и боб. Повечето хора вярват, че само вегетарианците консумират растителна храна в големи количества. Това абсолютно не е вярно.
Някои мазнини са здравословни; например мазнините от ядки и зехтин са по-подхранващи, вместо да се тъпчем с нездравословна храна. Тези форми на мазнини са нездравословни и причиняват затлъстяване, което ще ви изложи на висок риск от здравословни предизвикателства. Без значение колко натоварен е графикът ви, веднъж седмично напълнете чинията си със зеленчуци за обяд.
2. Избягвайте разхищаването на храна
Като глава на семейството, вие трябва да образовате близките си за устойчивите хранителни навици. Става по-лесно за постигане, когато инициирате разговора и те разбират вашето мнение.
Опитайте се колкото е възможно повече да намалите разхищаването в домовете, като намалите количеството на произведената или закупена храна. Всяка седмица можете да преглеждате хранителните нужди на вашето семейство и нуждите от хранене. Това ще ви помогне да закупите само това, което е необходимо.
3. Яжте само сертифицирани ястия
Преди да купите ястия, най-добре е винаги да проверявате за сертифициране. Има известна информация, която не можете просто да изпуснете. Бъдете наясно колко здравословна е храната, която влиза в стомаха ви.
Познаването на тази релевантна информация ще ви помогне да определите различните процеси, през които е преминала храната.
4. Опитайте се да отглеждате това, което ядете
Когато отглеждате храната си, това ви помага да сте сигурни в източника на това, което ядете. Не е нужно да придобивате голяма земя, преди да отглеждате това, което ядете. Малката площ е достатъчна, за да притежавате малка градина.
Можете да отглеждате домати или зеленчуци. Това също ще ви помогне да намалите сметките за месечно пазаруване на хранителни стоки. Растенията могат да абсорбират въглеродния диоксид от околната среда и въздухът, който дишаме, ще бъде по-здравословен за белите ни дробове.
Преди да продължим по-нататък, ако ви харесва това съдържание, моля, харесайте и споделете. Можете също да продължите към секцията по-долу и да оставите коментар.
5. Имайте сезонен план за хранене
Друг начин да се храните устойчиво е да се храните според сезона. Няма да има нужда да транспортирате храна на дълги разстояния. Превозните средства допринасят за замърсяването на околната среда, защото отделят вредни емисии в околната среда.
Въпреки това, когато пазарувате на място, можете да намалите тези отрицателни въздействия върху околната среда от транспорта.
6. Намалете консумацията на преработени ястия
Това е един значителен принос към здравните предизвикателства. Преработените храни са с високо съдържание на калории. Важно е да се намали общата им консумация. Преработените храни са в голямо търсене на повече производствени материали.
В допълнение, те също изискват много процеси на доставка. Въпреки високата си цена на производство, опаковане и транспортиране, те съдържат добавена захар. Повишената консумация води до риск от заболявания като инсулт, диабет и затлъстяване.
7. Намалете пакетираните храни
Пакетираната храна допринася за увеличаването на отпадъците, които имаме в нашата околна среда. Най-важното е бутилирана вода. Това, което повечето хора не разбират, е, че пластмасовите бутилки са значителна заплаха за нашите морета и суша. Защото e съдържа някои нива на токсини, които са вредни.
Когато хвърлите пластмаса в околната среда, те остават такива, каквито са. Те не се разлагат. Дори ако не харесвате чешмяната си вода поради примеси, пластмасовата бутилирана вода не трябва да е следващата ви опция. Можете да помислите за получаване на йонизатор за вода, който да ви помогне с филтрирането на водата.
Устойчивото хранене не е само в избора на храна. Има и други фактори, които трябва да вземете предвид. Те включват; процесът на производство, опаковане и разпространение на храни. Не е нужно да поръчвате храна от голямо разстояние.
Можете да практикувате устойчивост, като пазарувате на място за това, от което се нуждаете. И накрая, вместо да изхвърляте храна, можете да помислите да я дарите на тези, които се нуждаят от нея. Това ще ви помогне да избегнете загубата на храна, доколкото е възможно; бъдещото поколение ще оцени вашите усилия.
Ако това съдържание е било полезно, харесайте и споделете тази статия. Благодаря, че останахте до края! До следващия път!
Може също да прегледате Навици, Които Влияят На Храносмилането Ви и Как Да Се Справите с Тях?
Моите безплатни онлайн семинари https://zdraveivoda.net/онлайн-семинари/
Препоръчани е-книги:
- Water – The Wonderful and Unique Life Source
- Eat Yourself Healthy: An easy-to-digest guide to health and happiness from the inside out
- How Not To Die: Discover the foods scientifically proven to prevent and reverse disease
- The 4 Pillar Plan: How to Relax, Eat, Move and Sleep Your Way to a Longer, Healthier Life
- Feel Better In 5: Your Daily Plan to Feel Great
Разгледайте и другите ни уебсайтове:
Полезен блог
Благодаря за коментара!
Страхотно! Благодаря за днешния блог! Нямам търпение за следващия!
Ще се опитам да спазвам съветите
По-здравословното и по-устойчивото хранене вървят ръка за ръка, което означава, че можем да създадем устойчиви хранителни навици, които насърчават както собственото ни здраве, така и здравето на света.